Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna skpb.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wysowa i okolice

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ajeszka
Turysta barowy


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 66

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 2:26 pm    Temat postu: Wysowa i okolice Odpowiedz z cytatem

Czy w okolicy Wysowej są jakieś miejsca szczególnie interesujące ze względu na piękny, rozległy widok? Bo jak na razie poruszałam się głównie po leśnych szlakach, a w weekend chciałabym bardziej fotograficzna wycieczkę zrobić. Stąd też prośba o odpowiedź jest pilna, jutro o tej porze prawdopodobnie będę poza zasięgiem komp. Smile
dzięki
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Zajac
piechur z dolin


Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 356

PostWysłany: Pią Cze 01, 2007 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie już jesteś poza zasięgiem kompa.Mimo to proponuje przynajmniej te miejsca w których byłem:
na Jaworzynie Konieczniańskiej w tym momencie już mało widać ze względu na coraz wyższe drzewa.chyba że je wycieli!Z tego szczytu w poprzednich latach było widać wiele.A panoramę tą uważano za jedną z najpiękniejszych w beskidzie niskim.polecam również podejście bez szlaku na Ostry Wierch.trzeba skręcić w lewo przy rozwidleniu dróg na przełęcz Hutniańską, znaczki niebieskie odchodzą zaś w prawo na przeł.Hut.dalej kierować się trzeba w górę drogą leśną.na koniec dość ostre podejście na wycinkę leśną z której widoki gotowe.ponoć wycieli tam las z powodu przyszłej budowy wyciągu narciarskiego.Zaraz za wycinką w jej końcowej części biegnie szlak zielony.Gdyby nim pójść nw wschód to przy schodzeniu ze szczytu Cigelki mamy maleńki ale bardzo efektowny widoczek na masyw Busowa i wieś Cigelkę.Gdy jednak zechce się pujść na Lackową to podczasw zejścia na przełęcz Pułaskiego widać nawet Jaworzynę Krynicką.Poza tymi widoczkami to mi się podoba w dolinie Regetowa Wyżnego.Szczególnie fajna perspektywa widokowa uwidacznia się gdy się pójdzie szukać cmentarza z Iw nr48.Można takrze wejść na Jaworzynkę.Dużo osób twierdzi że konkretnych punktów widokowych w BN jest mało a ja myślę że mimo wszystko jest ich b.dużo wystarczy czasem zejść ze szlaków i póść w tzw nieznane.He.pozdrawiam.

_________________
Dzi? przeszed?em niez?y kawa? drogi i id? na pierogi...Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+4 =


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum