Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna skpb.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

beskidy + bonus, z 1910r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mayday
ślimak górski


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 30

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 6:30 pm    Temat postu: beskidy + bonus, z 1910r Odpowiedz z cytatem

co ja tu się będę rozpisywał, http://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/200e/39-49.jpg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Neron
Bywalec pogórzy


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 248

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przerabiałem to dwa lata temu Sad

Dodane po 2 minutach:

powiem że jest wredna Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dziadek
Bywalec pogórzy


Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 210

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda jak cerata na stole u mojej ciotki Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Neron
Bywalec pogórzy


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 248

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

takie ceratki były fajne Smile) wyrabiały fantazje:)Co do mapki musze przeprosić Sad to nie ta co mnie vqrwila:((tamta była obszerniejsza
Jak tylko to znajde dam link Twisted Evil
Już szukam:))))
Pozdrawiam Neron
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misiu



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lut 05, 2007 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś skalibrowałem parę "specjali" pod GPS'a. Przyznam, że jestem pod wrażeniem ich dokładności (biorąc pod uwagę czas powstania i środki techniczne jakimi dysponowano).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Neron
Bywalec pogórzy


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 248

PostWysłany: Pią Lut 09, 2007 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misiu napisał:
Kiedyś skalibrowałem parę "specjali" pod GPS'a. Przyznam, że jestem pod wrażeniem ich dokładności (biorąc pod uwagę czas powstania i środki techniczne jakimi dysponowano).

Może by zrobić nakładke teraźniejszej mapki Rolling Eyes Ciekawe jak by się pokrywały trakty Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
misiu



Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 2

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś dwa lata temu myśleliśmy z Bartkiem Wadasem nad stworzeniem kącika starych map (i używania ich z GPS) na beskid-niski.pl, ale jakoś nie możemy się do dziś za to zabrać Smile Może kiedyś nam się wreszcie uda, bo temat jest bardzo ciekawy.

Główne trakty z regóły się pokrywają choć oczywiście są odstępstwa (większ lub mniejsze). Niektóre mosty zostały przesuniete, przebudowano jakieś skrzyżowanie, albo pojawiła się linia kolejowa i wraz z nią nowa infrastruktura (to ostatnie można bardzo ciekawie zaobserwować np. w przypadku Krosna). Czasem takie zmiany powodowały też, że ruchliwe drogi zaznaczane wtedy jako główne z czasem spadały do rangi snujących się dolinami sennych ścieżek.

Osobnym zagadnieniem jest turystyka.
Bardzo fajną sprawą jest też chodzenie starymi szlakami turystycznymi wytyczonymi jeszcze przed wojną, a które można znaleźć np. na WIG'ówkach. Z regóły wytyczano je "rozsądniej" niż te które mamy obecnie i stanowią ciekawą alternatywę tymbardziej, że ścieżki którymi je wtedy poprowadzono z regóły funkcjonują do dziś jako drogi leśne.

Jeżeli więc ktoś ma zacięcie do marszów na orientację to polecam zabawy ze starymi mapami jako ciekawe urozmaicenie górskich wędrówek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Neron
Bywalec pogórzy


Dołączył: 14 Wrz 2006
Posty: 248

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Smile)) Gdyby poszedł jeszcze dalej i pobawił się z jeszcze starszymi mapami Shocked (tylko nie takie co ziemia jest płaska Laughing )
Ja teraz robię nakładki na stare widokówki Wink te robione z lotu ptaka omijam Crying or Very sad problemy techniczne Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+1 =


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum