Autor Wiadomość
Dziadek
PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 6:35 pm    Temat postu:

jak do końca marca to każdy zdąży w końcu to prawie 12 miesiecy Wink

Dodane po 3 minutach:

o to się Vampirz walnąłem myślałem ze ten pierwszy post jest z kwietnia.... :/
vampirz
PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 12:36 pm    Temat postu:

teraz jest ciąg dalszy czyli „Podlaski Przełom Bugu 2006”
ajeszka
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 7:40 pm    Temat postu:

czyli jeszcze zdażę, łuff Smile
vampirz
PostWysłany: Pon Mar 19, 2007 12:53 pm    Temat postu: Podlaski Przełom Bugu czyli wystawa w GFMRz-owa

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
35-030 Rzeszów, ul. 3 Maja 9, prezentuje co następuje :
Cytat:

X Międzynarodowy Plener Fotograficzny „Podlaski Przełom Bugu 2005”
Organizatorzy - Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Dyrekcja Parku Krajoznawczego - Podlaski Przełom Bugu,
Miejski Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców
Sponsor, KODAK EXPRESS – Alicja i Krzysztof Mioduszewscy
„Fotografia, obraz malowany światłem”
Jak długo można fotografować te same krajobrazy? Co prawda w różnych porach roku i różnych porach dnia. O poranku, przy błękitnym niebie pokrytym bałwaniastymi chmurami, czy o zmierzchu w promieniach zachodzącego słońca. Czy to, co próbujemy zobaczyć przez obiektyw aparatu będzie nowe, inne i niepowtarzalne? Poznaliśmy przecież już wszystkie ciekawe miejsca ukształtowane przez człowieka i przyrodę. Stare drewniane spichlerze, malownicze kapliczki, domy z gankami obrośniętymi bluszczem, wiejskie podwórka wraz z ich mieszkańcami. Typowe prace w gospodarstwie rolnym były już wielokrotnie tematem obrazów. Zwierzęta domowe i ptaki żyjące w pobliżu ludzi były następnym wdzięcznym motywem. Ciekawych i pięknych zakątków na Południowym Podlasiu nie brakuje, ale czy kolejne spotkanie w tym samym miejscu będzie interesujące?
Kiedy po raz dziesiąty w czerwcu 2005 roku spotkaliśmy się na plenerze fotograficznym w Parku Krajobrazowym „Podlaski Przełom Bugu” okazało się, że przyjechali w większości uczestnicy poprzednich plenerów. Spotkanie obfitowało w liczne wieczorne pokazy, prezentacje i długie rozmowy starych przyjaciół. Pomimo tego wielu z nich wstawało o brzasku by nie uronić pierwszych promieni słonecznych. Pasja malowania światłem w połączeniu z naturalnym krajobrazem stawała się przygodą w poszukiwaniu ducha krainy nad Bugiem i Krzną i nikt nie mógł powiedzieć, że jest nudno.
Każdy, kto wiosną znalazł się na rozległych kwitnących łąkach, poprzecinanych wierzbowymi zaroślami i resztkami lasów łęgowych, nie może się doliczyć odcieni zieleni, zmieniających się pod wpływem światła. Kwitnące w czerwcu rośliny i krzewy, odbijające w licznych starorzeczach i niezliczone kwitnące żółte kosaćce, tylko nad Bugiem można zobaczyć w otwartym krajobrazie. Ukryte w zieleni małe wioski, na skrajach, których spotkać można ustawione na pamiątkę przeróżnych wydarzeń stare krzyże świadczą o dawnych mieszkańcach, którzy przybyli z południa, wschodu i zachodu i tu osiedlali się. Przywożąc ze sobą swoją religię i tradycję, stykali z odmiennymi kulturami tego terenu i próbowali żyć ze sobą w pokoju. Przez wiele pokoleń ziemie nadbużańskie były miejscem doniosłych wydarzeń w historii Polski, ale także odrodzonych w końcu XX wieku Litwy, Ukrainy i Białorusi. Ślady po ludziach tu żyjących przetrwały w rdzennych mieszkańcach tej ziemi, w ich sposobie gospodarowania, budowania domów, mowie, tradycji stosunku do przyrody.
Państwu pozostawiam pytania, czy powstały w tym roku obrazy i tegoroczna dziesiąta wystawa poplenerowa nie jest kolejnym powtórzeniem poprzednich wystaw, czy jest w tych fotografiach dusza tej krainy i warto tu przyjechać, by ją poczuć i zostać malarzem światła migawki aparatu fotograficznego.
Wojciech Duklewski
Dyrektor Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”

W II edycji Ogólnopolskiej Wystawy „Portrety Fotografów” wzięło udział 30 autorów i zaprezentowało 101 prac.

wystawa do końca marca.


Załóż bezpłatnie forum phpbb2 lub phpbb3 na Forumoteka.pl

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group