Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna skpb.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwszy wyciąg na Ostrym Wierchu już w sezonie 2008/2009

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Megi
znawca wzniesień


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 293

PostWysłany: Pon Sie 20, 2007 8:17 pm    Temat postu: Pierwszy wyciąg na Ostrym Wierchu już w sezonie 2008/2009 Odpowiedz z cytatem

"Gazecie Gorlickiej" (wtorek 14 sierpnia 2007) możemy przeczytać:

Pierwszy wyciąg na Ostrym Wierchu już w sezonie 2008/2009
--------------------------------------------------------------------------------

Rozpoczyna się dobry czas dla rozwoju narciarstwa w naszym regionie. Jeszcze w tym roku Gorlice sfinansują system dośnieżania na stokach w Małastowie, a radni gminy Sękowa podjęli decyzję o długoletniej dzierżawie stoku na Magurze Małastowskiej. Zainteresowany jest nim Andrzej Bachleda, zaś blisko 30 ha gruntu zakupił w Wysowej - na stoku Ostrego Wierchu - Sobiesław Zasada. Realizacja jego koncepcji nastąpi pewnie najwcześniej, bo, jak zapowiada właściciel gruntów - pierwszy wyciąg zostanie uruchomiony już w sezonie 2008/2009.
- Przetarg się odbył, a o decyzji sprzedaży gruntów zadecydowała interesująca koncepcja zagospodarowania terenu. Grupa Zasada jest zainteresowana nabyciem dodatkowych, przyległych do gminnych prywatnych gruntów. Budowa stacji narciarskiej i towarzyszącej jej infrastruktury to ogromna szansa przede wszystkim dla Wysowej- Zdroju, ale również dla całej gminy. Tylko w Wysowej jest ponad 1000 miejsc noclegowych, wykorzystywanych obecnie niemal wyłącznie w sezonie letnim - od maja do października. Po wybudowaniu stacji narciarskiej liczymy na turystów przez cały rok - cieszy się Dymitr Rydzanicz, wójt gminy Uście Gorlickie.
Koncepcja, zaprezentowana władzom gminy do przetargu, zakłada budowę małego ośrodka narciarskiego z pełną infrastrukturą, która pozwoli obsługiwać docelowo jednocześnie 2000-3000 osób. Jaki jednak ostatecznie kształt przybierze zgłoszony projekt, zależeć będzie od negocjacji inwestora z właścicielami prywatnych posesji. Ma do nich dojść jeszcze w tym tygodniu. Ale wiadomo już, że trasa zaczynać się będzie na zielonym szlaku turystycznym, tuż przy granicy państwa. Pierwszy wariant przewiduje wytyczenie trasy długo ści 918 m o różnicy poziomów 211 metrów i budowę kolei linowej. Wyciągiem orczykowym będzie można dojechać do trasy o długości 604 m (różnica poziomów - 170 m). Dla początkujących narciarzy planuje się także budowę wyciągu o długości 331 m, z odgrodzoną częścią dla szkółki narciarskiej. W przypadku wyboru drugiego wariantu, na Ostrym Wierchu powstanie wyciąg o długości 1245 m i różnicy poziomów - 236 m.
Wiadomo też, że przy górnej stacji ma powstać restauracja na około 100 osób z tarasem widokowym. Natomiast przy dolnej stacji kolei linowej, poza kasami biletowymi, szkołą narciarską, serwisem i wypo- życzalnią sprzętu także powstanie obiekt gastronomiczny na ok. 300 miejsc.
I choć pierwszy wyciąg ma ruszyć już w sezonie 2008/2009, to ze względu na duże nakłady budowa zaplecza hotelowego rozpocznie się najwcześniej w sezonie 2011/2012.
- Będziemy starać się pomóc inwestorowi, a przy tym mieszkańcom Wysowej. Naszym celem jest ożywienie wypoczynku zimowego w tym terenie, a dodatkowe możliwości dla tej uzdrowiskowej miejscowości otwierają się wraz z budową drogi łączącej Wysową z Krynicą i Bardejowskimi Kupelami na Słowacji - podkreśla Dymitr Rydzanicz.
(ANI)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kowal
Turysta miedzybarowy


Dołączył: 28 Wrz 2006
Posty: 167

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 5:10 pm    Temat postu: Re: Pierwszy wyciąg na Ostrym Wierchu już w sezonie 2008/200 Odpowiedz z cytatem

Megi napisał:
...a dodatkowe możliwości dla tej uzdrowiskowej miejscowości otwierają się wraz z budową drogi łączącej Wysową z Krynicą i Bardejowskimi Kupelami na Słowacji - podkreśla Dymitr Rydzanicz.
(ANI)


jestem przerażony... wiecie którędy ta droga pójdzie? stawiam każde pieniądze, ze przez Ropki i Izby. Już ze dwa lata temu widziałem na stokach Zielonej Lipki roboty drogowe. Na razie to była gruntówka, ale niezwykle szeroka... Co też nadało tego kolesia na wójta?? :/ (podobno pole po naszej bazie zarasta w najlepsze trawą).

btw. Wyciągi budują, a klimat się ociepla. A potem będzie górował złowrogo stalowy smok nad cichą doliną Ropek, tylko już jeździć nie będzie po czym.

_________________
Post?puj wedle takich tylko zasad, co do których mo?esz jednocze?nie chcie?, ?eby sta?y si? prawem powszechnym - Immanuel Kant
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Megi
znawca wzniesień


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 293

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noo - pewnie będzie tak właśnie jak piszesz... Sad
A w miejscu naszej dawnej bazy powstanie szeroko pojęta infrastruktura turystyczna... Smutne ale prawdziwe...
A tak swoją drogą czy oni myślą że Słowacy będa do nas przyjeżdżać na narty?? Przecież mają o niebo lepsze warunki no i ceny niż nasze więc po co... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stolec
Turysta miedzybarowy


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 118

PostWysłany: Pon Sie 27, 2007 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sie klimat ociepli to będą ludzie krzesełkami wyjeżdżać do knajpy na szczyt Ostrego żeby widoki podziwiać, a a propos wypowiedzi megi to nie Słowacy tylko nasi "turyści" autami na Słowację po piwo będą jeździć co rzeczywiście "podniesie walory turystyczne regionu". Niestety takie czasy mamy. Dzisiaj miałem "przyjemność" przejeżdżać samochodem przez bieszczady ale nie turystycznie i autentycznie chciałem zabrać kogoś z plecakiem na stopa. Niestety na trasie Zatwarnica-Berehy-Wetlina-Cisna-Komańcza takiej osoby nie zaobserwowałem za to samochodów na obcych numerach tysiące aż na przełęczy był korek bo miejsc na parkingu nie było i auta czekały w ogonku na wjazd, totalna porażka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
staszek
Bywalec pogórzy


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 176

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos wielkich planów pana wójta: W sierpniu szedłem sobie granicznym z Lackowej do Wysowej, mijając zeszłoroczną wycinkę gdzie rzekomo miał być wyciąg. Jedyne co zobaczyłem to zarastający młodymi drzewkami pas chamsko wykarczowanej ziemi, żadnego ruchu żadnych przygotowań i wszystko zarasta w najlepsze. Spałem również na naszej starej bazie w Hucie i tu również trawa po kolana i zero jakiegokolwiek ruchu – wszystko zostało tak jak pozostawiliśmy to w tamtym roku. Szedłem również niebieskim z Wysowej do Ropek i tu również zero jakiegokolwiek ruchu czy choćby śladów zbliżającej się inwestycji. Słowem: cisza, spokój i tylko żal że przez dwa dni nie spotkałem żadnego turysty, że na naszej bazie nawet trawa nie była wydeptana, że nikogo tam nie było od dawna...
_________________
Wielkie rzeczy dziej? si?, gdy si? spotykaj? ludzie z górami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej Zajac
piechur z dolin


Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 356

PostWysłany: Sro Paź 03, 2007 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podobno na terenie naszej byłej bazy miał byc jakiś parking, ponoc dla klientów kożystających z przyszłego wyciągu.Zastanawia mnie tylko to że od miejsca po bazie do wyciągu byłoby jakieś 2 km czy jakoś tak. Zapewne za niedługo będa tam stac jakieś domy. Te pomysły z wyciągami to istna głupota.Szczególnie w tym rejonie gór. Po pobycie sześciodniowym w Beskidzie Śląskim i Żywieckim na tych wakacjach dośc naoglądałem się gór poprzecinanych przez beznadziejne wyciągi. Idąc obok takich dzieł sztuki szlakiem pod górę ma się wrażenie, że dochodząc do szczytu nagle zobaczy się jakąś elektrownie. Właściwie wychodząc na Skrzyczne ze Szczyrku tak to dosłownie wyglądało. Paskudztwo.
Sad Sad Sad Rolling Eyes

_________________
Dzi? przeszed?em niez?y kawa? drogi i id? na pierogi...Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 4+2 =


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum