Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna skpb.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dla grupy na państwowy...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stirlitz
Admin


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 269

PostWysłany: Pią Paź 19, 2007 6:15 am    Temat postu: dla grupy na państwowy... Odpowiedz z cytatem

Świeżutki wątek na preclu, coś co idący na państwowy powinni wiedzieć. Komisja widzę się nudzi...
http://groups.google.pl/group/pl.rec.gory/browse_thread/thread/5727157c8a9b5c8b/b035af8c2fd401cd?hl=pl#b035af8c2fd401cd

_________________
"Podró?e s? diabelskim wynalazkiem cz?owieka, który pod wzgl?dem nieprzyjemno?ci, zm?czenia, niebezpiecze?stw, utraty czasu, szarpaniny da si? porówna? tylko z wojn?" Henri Millon Montherlant
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
piotrek86
piechur z dolin


Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 356

PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty Stirlitz to lubisz straszyć. Myślę, że powinienem sprostować te informacje. Otóż faktycznie taka nieprzyjemna komisja była na tym egzaminie o którym jest w linku. Jednak podczas ostatnego egzaminu na przewodnika górskiego klasy 3 wyglądało to zupełnie inaczej. Komisja była kulturalna, nie czepiała się drobiazgów. Panowie z komisji starali się rozluźniać atmosferę egzaminu jak się tylko dało. Oczywiście nie można powiedzieć ze nie było stresująco, ale wynikało to tylko z racji wystąpienia publicznego;) Nie było widać różnicy w odpytywaniu kandydatów z PTTK czy SKPB. Komisja skrupulatnie wzywała do wykonywania założonych zadań czy to w autobusie czy w terenia. Podsumowując egzamin był przeprowadzony fachowo i nie można mówić, że rzeszowska komisja jest jakaś specjalnie cięta na zdających.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stirlitz
Admin


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 269

PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale co tu prostować? Wydarzenie autentyczne, fakt niezprzeczalny. To że jest to subiektywna wypowiedź egzaminowanego, to ukryć się nie da. Ja tylko linka zapodałem, nie zabijaj posłańca Wink
_________________
"Podró?e s? diabelskim wynalazkiem cz?owieka, który pod wzgl?dem nieprzyjemno?ci, zm?czenia, niebezpiecze?stw, utraty czasu, szarpaniny da si? porówna? tylko z wojn?" Henri Millon Montherlant
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
staszek
Bywalec pogórzy


Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 176

PostWysłany: Czw Lis 01, 2007 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja tylko dodam że nie ma czegoś takiego jak Komisja Rzeszowska. Jest cała lista egzaminatorów (pewnie z 15 albo lepiej) i do każdego egzaminu powoływanych jest 3 w sposób zupełnie losowy. Kto się trafi to już loteria Smile A wiadomo że ludzie są różni...
Na koniec potwierdzam słowa Piotrka: nasza komisja była naprawdę ok. nie dość że egzamin przeprowadzili naprawdę "po ludzku" to jeszcze większość z nas sporo się od nich nauczyła.

_________________
Wielkie rzeczy dziej? si?, gdy si? spotykaj? ludzie z górami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aga
Turysta barowy


Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 51

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z moimi przedmówcami. Nieraz miałam wrażenie, że oni mnie wyżej ocenili niż ja siebie samą po jakiejś tam wypowiedzi. Że ja się stresuję i nie mogę sobie wybaczyć pewnych błędów, a oni bardziej we mnie wierzyli, że ja to wiem, w sytuacjach gdy faktycznie nie byłam pewna lub gdy cos mi się pochrzaniło. Miałam stresa jak na kazdym egzaminie ze wzgledu na ilość wiedzy, bo nie sposób wszystkiego wiedzieć no i ze wzgledu na błędy jakie popełniałam, a które mogły mnie skreślić.

A w kwestii tego co było w linkach, mi byłoby lepiej (nam z SKPB) robić panoramke z losowej góry, bo my znamy topografię i tym możemy "zabłysnąć", a to, że można było korzystać z materiałów w drodze to dla mnie było ogromnym ułatwieniem, bo nie liczyłam na to. To że wyrywkowo to oczywiste (więc nie rozumiem jego zarzutu w linku)

A Ty Stirlitz nie strasz takimi pogłoskami, bo panika niepotrzebnie paraliżuje....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domi
ślimak górski


Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 47

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 6:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zdążyłam jeszcze pogratulować wszystkim świeżo upieczonym przewodnikom państwowym... niniejszym to czynię Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 2+1 =


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum