Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna skpb.forumoteka.pl
Opis Twojego forum
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szlak Krasiczyn-Dynów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ajeszka
Turysta barowy


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 66

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 8:45 pm    Temat postu: szlak Krasiczyn-Dynów Odpowiedz z cytatem

Może ktoś dysponuje jakąś starszą mapą i będzie w stanie mi powiedzieć, czy szlaki z Krasiczyna do Dynowa tak hmm... ze 30 lat temu biegły tak samo jak obecnie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szerpa
Turysta barowy


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 53

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam niestety 30 letnich map z tamtego regionu, ale mam dwa wydania z początku lat 90. zeszłego wieku. Jedna mapa to Okolice Rzeszowa wdane przez OPGK Rzeszów w 1992, oraz Porgórze Przemyskie tej samej firmy z sierpnia 1994. Na Okolicach szlak przebiega w dużej mierze inaczej niż na "demarciku" Pogórze Przemyskie z 2006. Natomiast na Pogórzu Przemyskim OPGKu i Demartu przebieg szlaku różni się tylko w 7 miejscach, przy czym 2 przypadki mogą wynikać z niedbalstwa wykonania mapy a nie ze zmiany przbiegu szlaku. Idąc z zachodu na wschód, zmiany są następujące (nazwy podaje za demartem):
    w paśmie Kruszelnicy, zmieniło się zejście z Obaracza do Pracówki,
    w paśmie Piaskowej - zmieniło się zejście z Piaskowej do Sufczyny - choć to jest akurat jeden z tych wątpliwych przypadków,
    z Huty Brzuskiej szlak poprzednio wychodził na wschód wzdłuż potoku, aktualnie przecina wzniesienie które ten potok omija,
    na południe od góry Mutowej, aktualnie szlak biegnie po utwardzonych drogach, poprzednio przebiegał duktami leśnymi,
    z Krzeczkowej szlak wychodzi aktualnie na Popielową Górę, poprzednio omijał tą kulminację drogą z południowej strony,
    w Olszanach, zmieniło się miejsce przejscia szlaku przez potok Olszanka,
    i ostatnia to dojscie do Krasiczyna wzdłuż Sanu (to jest drugi wątpliwy przypadek).

Mam nadzieje że to wystarczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ajeszka
Turysta barowy


Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 66

PostWysłany: Sro Sty 20, 2010 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Smile
Dzięki za jakiś odzew!
Właśnie mapą Demartu dysponuję i z własnego chodzenia wiem, że autorzy nanosząc oznaczania czasami... błądzili Wink. Ale dzięki temu trafiłam na Krzeczkowski Mur znajdujący się koło g.Mutowej, leżący właśnie przy starym (a na mapie nie zmienionym) szlaku Smile

Ale to nie ważne. Pytam głównie z powodu, że opowiadał mi ktoś jak to lat temu dziesiąt idąc szlakiem niebieskim wyszedł z lasu i jakby cofnął się w czasie - dookoła stare chaty, dachy kryte strzechą, zupełnie jak z innego stulecia. A że całej tej trasy osobiście nie udało mi się jeszcze przemaszerować, próbuję ustalić gdzie to mogło być, i co się od tego czasu ewentualnie mogło zmienić Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum skpb.forumoteka.pl Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Szybka odpowiedź
Użytkownik:
Wynik działania: 3+5 =


 
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum